Adaptogeny- gdzie je kupić i jak wybrać sklep?

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Czy często odczuwasz stres? Czy przenika cię tak bardzo, że nie jesteś w stanie funkcjonować- nie możesz trzeźwo, myśleć, podejmować rozsądnych decyzji, masz czarną dziurę w głowie. Choć stres może wpływać pozytywnie to niestety w dzisiejszych czasach, może nas tak sparaliżować, że nie będziemy mogli normalnie żyć. W związku z tymi problemami możemy bardziej się zainteresować terminem adaptogeny. Czym są? Gdzie znajdziemy sklep z adaptogenami? Jaka jest ich cena?

Adaptogeny to substancje również ziołowe, których celem jest pomóc organizmowi w odzyskaniu równowagi. Ogromnym plusem adaptogenów jest fakt, że są to środki naturalne, dlatego w sytuacjach stresowych lub traumatycznych warto rozpocząć pomaganie sobie od tych substancji. Dlaczego? Ponieważ nie są tak silnie uzależniające jak lekarstwa oraz nie mają silnych skutków ubocznych. Dlatego kiedy jesteśmy zestresowani lub mamy obniżony nastrój warto najpierw spróbować adaptogenów.

Sprawdź: Adaptogeny sklep – WXN Labs

Wspierają one nasz układ odpornościowy, ale skupiają się również na naszym układzie nerwowym – pomagając mu wrócić do równowagi. A jakie zioła wchodzą w skład adaptogenów? Najczęściej spotykane to: żeń-szeń, korzeń lukrecji, gotu kola, miłorząb japoński.

Gdzie mogę kupić adaptogeny? Sklep internetowy na pewno będzie jednym z rozwiązań. Wpisując w wyszukiwarkę Google: adaptogeny sklep, można odnaleźć wachlarz możliwości. Warto również rozejrzeć się po sklepach zielarskich tam również można odnaleźć adaptogeny. Ciekawym rozwiązaniem jest również uprawianie tych ziół w warunkach domowych, oczywiście nie wszystkie dają nam taką możliwość, ale choćby jiaogulan zwane ziołem życia bądź wszechelk, do tej rodziny należy również żeń- szeń pozwalają nam na uprawę.

W obecnych czasach stres jest wszechobecny, nie jesteśmy w stanie go uniknąć. Kiedy nabiera wysoki stopień warto sięgnąć po produkty naturalne takie jak adaptogeny, które umożliwią nam powrót do równowagi. Oczywiście jeśli nieprzyjemny stan będzie się utrzymywał warto się skonsultować z lekarzem.

Kategorie: Zdrowie