Depilacja laserowa – sposób na uporczywie odrastające włosy

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Zdecydowana większość osób na świecie praktycznie codziennie styka się z koniecznością usuwania zbędnego owłosienia z najróżniejszych części na swoim ciele. Jest to proces bardzo uporczywy – nie dość, że zajmuje stosunkowo dużą część czasu to jeszcze może pozostawiać po sobie bolesne ślady w postaci podrażnień. Wosk, żyletki czy też plastry… To tylko i wyłącznie okresowe wyjścia, które i tak trzeba będzie powielać. Aby raz na zawsze pozbyć się owłosienia można wyprać depilację laserem i cieszyć się efektem do końca życia!

 

Depilacja laserowa – jak to działa?

To w pełni bezpieczna metoda usuwania zbędnego owłosienia na dobre! Daje długotrwałe efekty dzięki czemu jej zastosowanie to inwestycja do końca życia. Istotą działania całego procesu jest laser depilacyjny. Istnieją różne lasery – te droższe, które zwiększają komfort procesu i te tańsze, bez dodatkowych nowinek technologicznych. Jednak zarówno pierwsze jak i drugie posiadają ten sam mechanizm działania. Polega on na doprowadzeniu wiązki lasera na miejsce, z którego chce się usunąć zbędne owłosienie. Wiązka światła wychwytywana jest przez melaninę zlokalizowaną w mieszku włosowym. Energia świetlna zostaje w procesie fototermolizy przekształcona na energie cieplną – ciepło nagrzewa cebulkę włosa przez co degraduje ją. To dzięki takiemu procesowi włosy już nigdy nie odrosną!

Jednak trzeba tutaj powiedzieć sobie o jednym dodatkowym aspekcie – aby proces depilacji laserowej był trwały, a włożone w niego pieniądze nie poszły w błoto proces należy powtarzać kilkakrotnie. Wiąże się to z niczym innym jak z fizjologią człowieka – cebulka włosa zostanie zniszczona i nie wytworzy więcej włosów w fazie wzrostu cebulki. W innych fazach może ona zostać uśpiona przez co efekt będzie widoczny tylko do kilku lat. Niestety nie da się ocenić, w której fazie wzrostu aktualnie znajduje się cebulka włosa, przez co proces musi być powtarzany

Sprawdź: Depilacja laserowa bikini – Depilacja.pl

Podsumowanie

Aby być pewnym co do swojego wyboru na początku należy zdecydować się, którą partie ciała poddaje się depilacji laserowej. Płatność w tej branży odbywa się właśnie ,,za partię” ciała. Następnie warto wybrać dobry salon, który posiada najlepsze opinie. Będzie to świadczyło o profesjonalizmie osób wykonujących zabieg oraz o tym, że lasery, których używają dadzą najwyższy poziom komfortu przez co zabieg będzie po prostu przyjemniejszy.

Depilacja laserowa została stworzona aby pomóc ludziom wyeliminować odrastające włosy na dobre!

 

Kategorie: Zdrowie