French skiver – CraftPoint

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

W każdej dziedzinie rzemiosła niezwykle ważne są materiały, których używa się do wykonania swoich wyrobów. Jednak bez odpowiednio dobranych narzędzi nie da się wytworzyć prawdziwych dzieł ręcznotworzonej sztuki. Pewnych rzeczy po prostu nie da się przeskoczyć. Dobry kaletnik wie, że jego zestaw narzędzi powinien być dobrze dobrany i odpowiednio zróżnicowany.

Jednym z niezwykle ważnych narzędzi dzięki, którym można doszlifować swoje wyroby jest narzędzie French skiver. Znajduje się w kategorii narzędzi do cięcia i wycinania skóry i dzięki niemu krawędzie powstałych produktów mogą być nieskazitelne…

 

Sprawdź: french skiver – CraftPoint

 

Charakterystyka produktu

French skiver jest narzędziem, które zostało stworzone z myślą o fazowaniu krawędzi skóry. Szerokość modelu wynosi 6mm – określa ona szerokość cięcia skóry. Jest najczęściej używany do krawędzi skóry dopieszczając je i sprawiając, że są równe i estetyczne. Również może być przydatny do fazowania otworów w których będzie umieszczać się dodatki takie jak napy czy nity.

Odpowiednio posługując się narzędziem można wygładzać i zaokrąglać krawędzie dzięki czemu można wytworzyć pożądane i profesjonalne wyglądy.

Obecność French skivera w swoich narzędziach kaletniczych jest po prostu niezbędne aby wykonać dokładne projekty. Krawędzie to bardzo newralgiczne miejsca o które trzeba podwójnie dbać – dzięki narzędziu French Skiver obecnym w sklepie Craftpoint zawsze będą zadbane i równe. Zaoszczędzi on czas i poprawi całokształt wyglądu każdego skórzanego projektu jaki zostanie stworzony przez kaletnika.

 

Podsumowanie

French Skiver dostępny jest w sklepie Craftpoint. Posiada bardzo wygodną drewnianą rączkę dzięki której można swobodnie manewrować narzędziem nie bojąc się, że wypadnie z ręki podczas pracy. To wysokiej jakości narzędzie sprzedawane w zaufanym sklepie kaletniczym. Dodatkowo charakteryzuje się korzystną ceną co dodatkowo zachęca do zakupu.

Kategorie: Hobby