Jak pozbyć się nadwagi?

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Otyłość to problem, który dotyczy dużej grupy ludzi na całym świecie. Główne przyczyny nadwagi to zła dieta i brak aktywności w ciągu dnia. Nadwyżka kalorii z pożywienia jest odkładana w postaci tkanki tłuszczowej. Żeby się jej pozbyć, musimy wprowadzić do swojego życia kilka zmian.

Zdrowe odżywianie to podstawa odchudzania. Powinniśmy unikać wysoko kalorycznych produktów, czyli słodyczy, słodkich napojów, tłustych potraw i przekąsek, oraz wysoko przetworzonych dań. Zamiast tego skupmy się na dostarczeniu wszystkich potrzebnych substancji do naszego organizmu. Możemy spożywać pełnoziarniste produkty, warzywa, owoce, chude mięsa, mleko i jego przetwory, orzechy i wiele innych zdrowych produktów.

Drugą ważną kwestią jest sport. Dzięki odpowiedniej diecie możemy spalić tkankę tłuszczową, jednak do poprawy wyglądu sylwetki potrzebne będą ćwiczenia. To właśnie dzięki nim zbudujemy mięśnie, poprawimy ogólny wygląd ciała i ujędrnimy skórę. W odchudzaniu ważne są zarówno ćwiczenia siłowe, jak i te wytrzymałościowe. Możemy wykonywać 3-4 treningi w tygodniu. W procesie odchudzania ważna jest odpowiednia ilość białka w diecie. Jest to ważny element, ponieważ odpowiada za budowanie masy mięśniowej i regenerację po treningu.

Pierwsze efekty ćwiczeń i odpowiedniej diety zobaczymy już po kilku tygodniach. Odczujemy więcej energii do życia, zaczniemy czuć motywację i potrzebę kolejnych treningów, ujędrni się nasza skóra. Po około dwóch miesiącach powinniśmy zobaczyć pierwsze zmiany w sylwetce. Powinny być widoczne zarysy mięśni, które z każdym tygodniem będą coraz większe .

Kategorie: Zdrowie