Jak przyspieszyć efekty ćwiczeń?

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Zmiana wyglądu sylwetki to długotrwały proces, który wymaga od nas samodyscypliny. Niezależnie od naszego celu musimy przestrzegać diety i regularnie trenować. Są to wymagania zarówno kiedy chcemy schudnąć, jak i podczas budowania masy mięśniowej.

Pomocne w drodze do wymarzonej sylwetki mogą być suplementy dla sportowców. Do wyboru mamy szeroki asortyment produktów, które będą pomocne dla początkujących i dla zaawansowanych. Znajdziemy wśród nich różnego rodzaju spalacze tłuszczu. które mogą nam pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową potrzebne będzie białko. Z pożywienia możemy nie dostarczać odpowiedniej ilości tego składnika, dlatego możemy zakupić białko w proszku. Suplementy są dostępne również w wersji wegańskiej, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Do naszej codziennej diety możemy śmiało włączyć kompleks witamin, który uzupełni ewentualne braki w organizmie.

Dzięki odpowiedniej diecie będziemy mieć dużo energii do ćwiczeń, dlatego codziennie powinniśmy spożywać 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Dodatkowo musimy pić minimum 2 litry wody dziennie, a w upalne dni więcej. Woda jest pomocna w procesie odchudzania, ponieważ daje nam uczucie sytości, które pozwoli nam wytrwać do następnego posiłku. Treningi powinniśmy wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Jeśli naszym celem jest schudnięcie, to możemy dodać jakieś aktywności każdego dnia, np. spacer czy pójście do pracy na nogach. Dzięki temu spalimy więcej kalorii w ciągu dnia.

Kategorie: Sport