Jaki napój wybrać?

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Większość z nas pije wiele różnych napojów. Każdy ma inny gust – jednemu będzie smakować kawa arabica, a inny będzie fanem różnego rodzaju herbat. Wiele zależy nie tylko od tego, co nam smakuje, ale również od pory dnia. Większość z nas będzie chciała zacząć dzień od jakiegoś bardziej pobudzającego napoju, takiego jak właśnie kawa czy mocna herbata. Inni zdecydują się na świeży sok czy po prostu wodę. Pod koniec dnia natomiast wiele osób wybiera napoje o działaniu bardziej uspokajającym – może to być przykładowo herbata ziołowa lub zielona.

 

Najzdrowsza do picia jest oczywiście woda. Zawiera ona wiele potrzebnych nam minerałów i doskonale nawadnia nasz organizm. Wiele osób twierdzi, że powinniśmy pić aż 2 litry wody dziennie. Jeśli jednak nie jest to możliwe, warto zacząć od kilku szklanek. Do picia wody trzeba najpierw się przyzwyczaić. Można również używać różnego rodzaju kolorowych butelek żeby upewnić się, czy wypijamy jej wystarczającą ilość. Dodatkowo warto wybrać wodę, która będzie nam smakować. Wbrew pozorom, różnią się one od siebie.

 

Generalnie zdrowo jest zrezygnować z różnego rodzaju kolorowych napojów, które zawierają cukry i konserwanty. Można je za to zamienić na zdrowe i smaczne soki wyciskane. Żeby je przygotować, należy zaopatrzyć się w sokowirówkę lub wyciskacz do cytrusów. Jest to jednak bardzo dobra inwestycja. Do niezwykle zdrowych będą należały na przykład sok z buraka, marchwi czy szpinaku. Sok pomarańczowy możemy pić aby dostarczyć sobie witaminy C.

 

Czy kawa jest zdrowa? Na ten temat krąży wiele różnych opinii. Ogólnie rzecz biorąc, z kawą – tak jak ze wszystkim – należy postępować z umiarem. Aromatyczna kawa arabica ze świeżo zmielonych ziaren wypita raz lub dwa razy dziennie na pewno nie będzie nam szkodziła. Natomiast przesadzanie z piciem tego napoju może doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości, takich jak na przykład bóle żołądka albo nawet niedobory magnezu. Na szczęście parę filiżanek tego smacznego napoju nie będzie dla nas szkodliwe. Poznaj metody parzenia kawy: https://krakowskapalarniakawy.pl/k/metody-parzenia-kawy/

Kategorie: Zdrowie