Lepszy jest dom czy mieszkanie?

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

W życiu każdego z nas przychodzi moment, w którym chcemy się usamodzielnić. Rynek nieruchomości oferuje nam domy i mieszkania w każdym rejonie polski. To do nas należy wybór miejsca, w którym będziemy mieszkać przez resztę życia.

Mieszkanie jest łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie musimy dbać o prace ogrodowe, które pochłaniają dużo czasu. Możemy wybierać między osiedlami w zacisznym miejscu lub w centrum miasta. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, możemy wybrać strzeżone osiedle, które jest ogrodzone płotem. Dzięki temu nie musimy martwić się o dzieci bawiące się na placu zabaw. Bramy są otwierane na pilota, lub po wpisaniu kodu. Minusem mieszkania mogą być sąsiedzi, którzy nie zawsze są mili w stosunku do nas. Z uwagi na nich nie będziemy mogli zbyt często słuchać głośno muzyki, lub urządzać imprez, ponieważ sąsiedzi mogą wezwać policję. Jednak są to sytuacje dość rzadkie. Przed zakupem mieszkania powinniśmy zapoznać się z sąsiadami.

Dom to dobry wybór dla osób, które nie lubią siedzieć bezczynnie. W ogrodzie zawsze znajdzie się coś do zrobienia. Dodatkowo możemy sami uprawiać owoce i warzywa. Dzięki temu mamy pewność, że nie zawierają sztucznych nawozów. Nie ma nic przyjemniejszego niż zjadanie świeżo zerwanych owoców. Dodatkowo prace w ogrodzie działają uspokajająco na organizm, ze względu na zielony kolor. W domu możemy hałasować bez ograniczeń, ponieważ od sąsiadów oddziela nas ogródek. Dodatkowo możemy zaprosić rodzinę lub znajomych na grilla. W sezonie letnim warto zainwestować w basen, który przyniesie ulgę w upalne dni.