Na co zwracać uwagę podczas zakupu tonera?

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Toner zamienny Samsung jest bardzo ważnym elementem każdej drukarki. Stanowi coś w rodzaju paliwa dzięki, któremu drukarka może prężnie spełniać swoją funkcję. Jest nią oczywiście drukowanie określonych obrazów, fotografii czy dokumentów tekstowych. Dzięki drukarkom świat stał się o wiele prostszy i wszystko idzie kilkukrotnie szybciej. Notowanie ręczne z czasem odchodzi do lamusa i zostaje zastąpione stukaniem w klawiaturę i drukowaniem dokumentów tekstowych. Jednak ma to swoją cenę – oryginalne tonery są dość drogie. Alternatywą jest zakup tonera zamiennego.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu tonera?

Toner zamienny Samsung to tańsze, lecz nie jedyne wyjście. Wiele osób również decyduje się na zakup tonerów oryginalnych dedykowanych do ich drukarek Samsung. Otrzymują oni spory zapas bezpieczeństwa, pewności i jakości płacąc za to dodatkowe pieniądze. Jednak istnieje wiele cech, które łączą zarówno toner zamienny Samsung jak i jego oryginalną wersję. Są nimi:

-Kompatybilność; to na co zwraca się od razu podczas zakupu tonera jest jego kompatybilność do drukarki, którą się posiada. Nikt nie robi tego na odwrót, co jest bardzo oczywiste. Aby nie doszło do pomyłki i zamówienia złego tonera należy dokładnie przeczytać jego opis – jeśli znajduje się tam seria i model drukarki, którą się posiada to śmiało można finalizować zakup.

-Wydajność; tonery różnią się od siebie wydajnością. Jedne zapewniają wydruk 2000 stron A4 dokumentu w którym kartka zapełniona jest w 5% tuszem, a inne 15 000. Niektórzy sprzedawcy chcą naciąć swoich klientów oferując drogie tonery zamienne z niską wydajnością – należy się tego wystrzegać i dokładnie czytać opisy.

-Kolor; w momencie, gdy drukuje się tylko czarno białe dokumenty poleca się zakup czarnego tonera. Nie ma co przepłacać za kolorowe tonery jeżeli się ich nie używa. Toner czarny spełni swoje zadanie i będzie równocześnie o wiele tańszym odpowiednikiem.

 

Podsumowanie

W sieci internetowej można znaleźć wiele negatywnych opinii dotyczących zakupu tonera zamiennego. Duża ilość mówi o ich dużym stopniu awaryjności, która uszkadza drukarki poprzez wylanie swojego wnętrza. Zlepione elementy drukarki często zostają permanentnie uszkodzone. Jednak wraz z biegiem czasu również zamienniki są produkowane z lepszej jakości obudowy kasetkowej i taka przykra sytuacja zdarza się coraz rzadziej. Mimo wszystko często korzyść przewyższa ryzyko – wiele ludzi korzysta z starszych drukarek, których im najnormalniej na świecie nie szkoda. Więc są w stanie zaryzykować i kupić tonery zamienne zaoszczędzając przy tym sporą część pieniędzy.