Nici do skóry – CraftPoint

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

W sklepie Craftpoint można znaleźć wysokiej jakości narzędzia oraz dodatki dedykowane dla wszystkich kaletników tworzących swoje wyroby skórne. To, co powinno opisywać każdy produkt galanterii skórzanej to jakość i wytrzymałość. Dlatego tak ważne jest spójne połączenie odpowiednimi metodami skrawków skóry bydlęcej tworząc swój własny projekt. Aby uzyskać taki efekt każdy kaletnik stosuje dobrze dobrane nici do szycia skóry. Aby stworzyć mocne szwy, które wytrzymają duży okres eksploatacji i użytkowania warto jest wybierać nici kaletnicze najwyższej jakości producentów. Należy nadmienić, że nici kaletnicze, a te klasyczne o których myśli każda osoba różnią się od siebie diametralnie. Mocne i grube nici często pokryte warstwą wosku sprawiają, że zarówno jakość połączenia materiałów jak i ich wygląd stoi na wysokim poziomie.

 

Zobacz: nici do skóry – CraftPoint

 

 

Specyfikacja nici do skóry

Grubość dobrania nici do grubości skóry bydlęcej z której tworzy się dany projekt jest niezwykle ważna. Za gruba nić nie będzie pasować do cienkich materiałów, natomiast za cienka dostosowana do zbyt grubych materiałów nie dość, że nie będzie pasować to jeszcze nie zapewni odpowiedniej wytrzymałości projektu, który będzie mógł po prostu rozlecieć się w eksploatacji.

Nici do ręcznego szycia skóry bardzo często pokrywane są pojedynczą, bądź nawet podwójną ilością wosku. Jest to bardzo wygodne, gdyż nici łatwiej przechodzą przez wyżłobione wybijakami dziury, a dodatkowo prezentują się bardzo dostojnie.

Jeśli chodzi o maszyny do szycia to stosuje się u nich nici poliestrowe, które są jeszcze bardziej wytrzymałe i mocne. Składają się z rdzenia który pokryty jest poliestrowym materiałem wysoce odpornym na obtarcia.

 

Podsumowanie

Na końcu dochodzi sprawa kolorystyki – w momencie, kiedy stosowane są nici zewnętrzne nie ma to większego znaczenia i z reguły wybiera się klasyczne czarne bądź brązowe nici. Natomiast w przypadku zastosowania nici zewnętrznych ma się szersze pole do popisu – można wybrać nici, które będą dodawały animuszu projektom, bądź klasycznie się w niego wkomponowywały – wszystkie zależy od kaletnika.

Kategorie: Hobby