Odżywki do włosów

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Obecnie w sklepach dostępna jest tak duża ilość różnorodnych odżywek do włosów, że na pewno każdy znajdzie idealną opcję dla siebie. Do najbardziej popularnych należą te aplikowane po szamponie i od razu zmywane, lub psikane i pozostawiane na włosach.

Jakie są korzyści ze stosowania odżywek?

Podstawowym efektem, który dostrzec można bezpośrednio po nałożeniu odżywki do włosów, jest poprawa elastyczności i miękkości włosów, oraz znaczne ułatwienie rozczesywania, gdy włosy już wyschną. Od jakiegoś czasu bardzo modne jest mycie włosów odżywką, a po zmyciu produktu z włosów, delikatne masowanie skalpu szamponem. Kobiety praktykujące taką metodę twierdzą, że włosy są miękkie i lekkie jak nigdy wcześniej. Istnieje też masa przeciwniczek, które dzieląc się doświadczeniem podkreślają, że włosy były obciążone i wysuszone. Jak widać, ten sposób należy przetestować na własnej skórze.

Jak dobrać odpowiednią odżywkę do swoich włosów?

Po pierwsze należy się zastanowić jaki typ włosów się posiada. Czy są one niskoporowate, średnioporowate czy wysokoporowante? Włosy niskoporotate zazwyczaj są proste albo lekko falowane. Gładkie, śliskie i błyszczące. Nie łatwo jest tworzyć z nich fryzury, gdyż naturalnie dążą do rozprostowania. Nie zwykły się elektryzować, ale mogą często wyglądać tak, jakby brakowało im objętości. Do takich włosów najlepiej sprawdzą się odżywki lekkie i ziołowe. Nie lubią ani nadmiaru protein ani emolientów, gdyż bardzo łatwo je przeciężyć. Dobrze sprawdzają się odżywki zawierające glinkę, algi morskie, zioła i węgiel. Mają one na celu głównie oczyścić i nie obciążyć włosów, ponieważ włosy niskoporowate nie potrzebują silnej odbudowy struktury włosa.

Włosy średnioporowate to najczęstszy typ włosa, więc śmiało można nazwać sie “normalnymi”. Są proste lub pofalowane, a pod wpływem wilgoci mogą się puszyć. Pielęgnacja ich jest łatwa, szybko wchłaniają kosmetyki i nie potrzebują jakiegoś konkretnego rodzaju pielęgnacji. Najlepiej sprawdzą się do nich odżywki, które są lekkie. Mgiełki, hydrolaty, odżywki w spreju bez spłukiwania. Ten rodzaj włosów dobrze reaguje na emilienty i wszelkiego rodzaju maski do włosów. Przy włosach średnioporowatych można pozwolić sobie na pełną dowolność w odżywkach, obserwować jak włosy na nie reagują i tym kluczem kompletować własną rutynę pielęgnacyjną. Podziały na typy włosów są umowne, jak wiadomo, nie można generalizować, a podziały tego typu to jedynie sugestia mająca na celu ułatwienie pielęgnacji.

Włosy wysokoporowate to zazwyczaj włosy zniszczone zabiegami fryzjerskimi, lecz jest możliwość posiadania włosów w tym stanie z natury. Są kręcone, mają dużą objętość. Zazwyczaj są matowe i mają tendencję do elektryzowania się i łamania. Szybko schną, łatwo poddają się zabiegom stylizacyjnym. Wymagają sporego nakładu pracy aby je odżywić. Najlepiej sprawdzą się odżywki intensywnie regenerujące. Maksa, olej lub odżywka to absolutna konieczność przy każdym myciu włosów. Mają duże zapotrzebowanie na proteiny, sprawdzą się do nich świetnie również oleje bez sylikonów.

 Jak stosować odżywki do włosów?

Zasada jest podobna jak w każdym innym aspekcie wprowadzania nowych kosmetyków do dbania o urodę. Nawet jeśli korzystając ze sklepu internetowego z kosmetykami zamówiło się kilka odżywek, nie powinno się wszystkich używać na raz. Zaleca się wprowadzanie maksymalnie jednego nowego produktu na tydzień, dzięki temu jest się w stanie zaobserwować jakie ma on działanie na włosy. Jeśli po tygodniu stan włosa nie poprawi się – można odstawić i wprowadzić inny produkt. Metoda prób i błędów jest niezbędna, gdyż włosy określonego typu nie muszą polubić się z każdą odżywką jaka jest do nich zalecana. W sklepie https://puderikrem.pl/pol_m_Wlosy_Pielegnacja_Odzywki-300.html jest z czego wybierać, niezależnie od typu posiadanych włosów. 

Kategorie: Zdrowie