Prowadnice do mebli – funkcjonalny must have każdej szuflady

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Szuflada ma za zadanie przechowywać w bezpiecznym miejscu określone przedmioty czekając na ich wyciągnięcie na światło dzienne. Jednak jej funkcjonowanie nie mogłoby zachodzić gdyby nie prowadnice meblowe. Są to specjalne szyny po których szuflada porusza się w celu jej otworzenia bądź zamknięcia. Dzięki temu funkcjonowanie szuflady jest tak naprawdę możliwe. Firma Furnica stworzyła wiele różnych rodzajów prowadnic meblowych, które swoimi funkcjami ułatwiają korzystanie z szuflad w różnych miejscach – czy to domu, czy to miejscu pracy.

 

Prowadnice z pełnym wysuwem – funkcjonalność na miarę XXI wieku

Do najnowszych funkcjonalnych dodatków, jakie można obecnie spotkać w prowadnicach meblowych należy między innymi mechanizm pełnego wysuwu. Bez takiego mechanizmu zaglądanie w końcowe odcinki głębokich szuflad może być zdecydowanie utrudnione. W podstawowych prowadnicach nigdy szuflada nie wysunie się w całości – zawsze w obudowie mebla pozostanie jakiś zasłonięty fragment. Przy długich szufladach jest to bardzo problematycznie, gdyż właśnie tam może znaleźć się dany przedmiot. Z pełnym wysuwem zaś, nie ma się o co martwić! Taka prowadnica wysunie szufladę poza cały korpus mebli i sprawi, że obserwator zobaczy całą okazałość wnętrza szafki. Jest to bardzo ważne w miejscach pracy, w których liczy się często czas i precyzja, a nadmierne gimnastykowanie i zaglądanie w głębiny szafek nie jest zbytnio pożądane.

Prowadnice do szuflad pełen wysuw

Prowadnice meblowe stworzone są w zależności od tego jak dużą ilość przedmiotów będą przechowywać, a dokładniej ich masę. Dlatego na opakowaniach widoczny jest maksymalny udźwig, którego bezwzględnie należy przestrzegać. W innym razie może dojść do zgięcia, bądź pęknięcia całej prowadnicy co spowoduje konieczność jej wymiany. Te najbardziej wytrzymałe prowadnice kulkowe zostały zbudowane z metalowych części wytrzymałych na temperaturę i ponad 50 -kilogramowe obciążenie, dlatego też zdadzą egzamin w najcięższych warunkach. Te słabsze zwane prowadnicami rolkowymi są już mniej wytrzymałe. Jest tak, gdyż zbudowane są z tworzyw sztucznych. Są one za to tańsze i łatwiejsze w montażu – wybór należy do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa jest elementem każdej szuflady dopasowanym do potrzeb klienta i jego szuflady. Firma Furnica tworzy swoje prowadnice z dbałością o każdy szczegół, więc każdy jest zadowolony z ich zakupu. Należy tylko pamiętać, że dobry montaż to podstawa i może mieć znaczącą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu szuflady.

Kategorie: Budownictwo