Przydatne noże

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Jesteś miłośnikiem outdoorowych wypraw terenowych i kochasz wypady na biwak? Masz okazję do ćwiczeń na poligonie lub regularnych treningów myśliwskich? Z pewnością przyda Ci się dobry nóż, który znacznie ułatwi Ci pracę i zabawę w terenie. Wielu miłośników survivalu zastanawia się jednak jakiego typu nóż wybrać aby nie zawiódł i nie uległ uszkodzeniu w trudnych warunkach terenowych. Ten artykuł powinien ułatwić wybór odpowiedniego noża do Twoich potrzeb. Jeśli temat outdooru i myślistwa interesuje Cię ten artykuł jest dla Ciebie.

Sprawdź: noże bushcraftowe – Forestknives.pl

Noże taktyczne

Spośród tysięcy noży dostępnych na rynku noże przeznaczone na wyprawy terenowe winny być najwyższej jakości i najlepszego wykonania tak aby nie zawiodły gdy są najbardziej potrzebne. Do takiej kategorii należą noże taktyczne typu Dawn. Wspomniane noże są produkowane w Polsce z najwyższej jakości stali typu D2 ze zwiększoną odpornością na korozję oraz dodatkową osłoną węglową. Całość wykonana jest w typie Full Tang o konstrukcji Stonewash co zapewnia trwałość i niezawodność. Noże tego typu dzięki wyposażeniu w pochwę z wygodnym mocowaniem znakomicie montuje się do pasa czy kieszeni kurtki.

Noże survivalowe typu Bowie

Nóż wojskowy Winchester typu Bowie to niezawodność przy znakomitym stosunku jakości do ceny produktu. Tego typu nóż wojskowy cechuje się konstrukcją Full Tang i wykonaniem z najwyższej na rynku jakościowej stali nierdzewnej. Rękojeść wykładana jest drewnem co nadaje wyjątkowej wygody i komfortu użytkowania noża. Haczykowate zakończenie tego sprzętu ułatwia rozrywanie i zaczepianie, może przydać się do lepszego oczyszczania terenu, pozbywania się gałęzi lub rozcinania upolowanej zwierzyny. Niewielka waga 325 gramów i dobre mocowanie do paska ułatwia przenoszenie noża.

Kategorie: Hobby