Przygotowanie do depilacji laserowej

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Depilacja laserowa jest zabiegiem wymagającym odpowiedniego przygotowania. Zanim ktokolwiek się jej podda, powinien upewnić się, że może ją na swoim ciele bezpiecznie przeprowadzić. Istnieje też kilka dodatkowych zasad związanych z procesem przygotowania do zabiegu. Oto te najważniejsze, których bezwzględnie należy przestrzegać.

Zabieg, który odmieni twoje życie

Na przynajmniej dwa tygodnie przed zabiegiem należy całkowicie zrezygnować z jakiejkolwiek formy opalania skóry. Nie wolno wystawiać jej na działanie promieni słonecznych, ale też i używać samoopalaczy. Depilacja laserowa działa skutecznie wyłącznie na ciemniejsze włoski, w których występuje optymalny poziom melaniny, będącej naturalnym pigmentem skóry. Opalanie w nieprawidłowy sposób zmienia stężenie tego związku. Jeżeli więc przed depilacją laserową chce się mimo wszystko spędzać czas na świeżym powietrzu, skórę zawsze należy wcześniej solidnie posmarować mocnym filtrem.

Zobacz również: rodzaje laserów do depilacji – Depilacja.pl

Przed depilacją laserową na około jeden miesiąc należy też zrezygnować z jakichkolwiek innych metod usuwania owłosienia, a przede wszystkim tych, w których wykorzystuje się działanie wosku bądź pasty cukrowej. Nie wolno także korzystać z pęsety. Co prawda te metody są skuteczne i względnie bezpieczne, ale mogą one niestety sprawić, że depilacja laserowa nie przyniesie aż tak dobrych efektów. Na jakiś czas przed zabiegiem zaleca się również rezygnację z peelingów. Złuszczenie naskórka może bowiem sprawić, że skóra stanie się bardziej wrażliwa, przez co źle zareaguje na kontakt z laserem.

Proces przygotowania

Ostatnia rada – zaraz przed wyjściem z domu i skierowaniem się w stronę gabinetu medycyny estetycznej, warto skorzystać ze zwykłe jednorazowej maszynki do golenia. Depilacja laserowa przeprowadzona na gładkim ciele przyniesie o wiele lepsze efekty. Wcześniejsze przycięcie włosków skróci też ogólny czas trwania zabiegu. Skóry przed zabiegiem nie należy natomiast smarować żadnymi produktami kosmetycznymi – ani balsamami, ani nawet antyperspirantami.

Kategorie: Zdrowie