Szuflady meblowe – codzienny partner każdego człowieka

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Szuflady to akcesoria meblowe z których korzysta się kilka razy na dzień. Znajdują się one w każdym pomieszczeniu danego mieszkania – są popularne i dobrze spełniają swoje funkcje tylko wtedy, kiedy są odpowiednio dobrane. Najważniejszym ich elementem jest prowadnica meblowa, dzięki której tak naprawdę mogą funkcjonować. Szuflada przetrzymuje w swoim wnętrzu różnego rodzaju przedmioty – od błahych do najcenniejszych dlatego też musi być stworzona w taki sposób, aby chronić w odpowiedni sposób to co przechowuje. Do tego nie tylko grubość i materiał wykonania szuflady się liczy, ale też funkcjonalność prowadnicy.

 

Mechanizm cichego domyku – cisza i bezpieczeństwo

Prowadnice meblowe oferujące w swojej charakterystyce system cichego domyku są coraz bardziej popularne i rozpowszechnione. Dzieje się tak z kilku względów. Między innymi w trakcie korzystania z szuflad śpiesząc się niejednokrotnie popycha się szuflady z różną mocą – byleby tylko się zamknęły. Nie dość, że szuflada uderzając o meble w momencie gdy zostanie zbyt mocno popchnięta może uszkodzić prowadnice, swoją budowę to jeszcze wewnętrzne przedmioty. Dodatkowy nieprzyjemny dźwięk roznoszący się po całym domu nie zachęca. Lecz firma Furnica stworzyła prowadnicę, która będzie mogła zapobiec tym wszystkim problemom – prowadnicę z cichym domykiem. Jej mechanizm jest dość prosty, ale jakże skuteczny. W momencie zbyt silnego zamknięcia szuflady, system wyhamowuje rozpędzoną szufladę przed końcem jej drogi i bezszelestnie domyka ją do końca. Dzięki temu nie dość, że nie powoduje to roznoszącego się hałasu i irytacji współlokatorów, to jeszcze zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla swoich przedmiotów znajdujących się wewnątrz szuflady. Jest to bardzo ceniony system ułatwiający korzystanie z wspólnych pomieszczeń dzielonych przez współlokatorów nawet o najróżniejszych porach dnia i nocy.

System cichego domyku to jednak nie wszystko! Istnieją również inne ciekawe systemy stworzone przez firmę Furnica z myślą jak ułatwić życie swoim klientom.. Pełny wysuw to kolejny system, który z pewnością zachwyca! Wykorzystywany najczęściej w głębokich szufladach wypchanych do samego końca. Dzięki niemu szuflada może otworzyć się w całości uwidaczniając całe swoje wnętrze użytkownikowi. Wtedy on może wyciągnąć przedmioty znajdujące się na jej końcu bez zbędnej gimnastyki i wkładania ręki ,,na ślepo” w wnętrze szuflady.

 

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa to wybór na lata, dlatego przed jej zakupem należy wziąć pod uwagę jej pozytywy i wybrać tą, która będzie zgodna z preferencjami osobistymi każdego człowieka.

Kategorie: Budownictwo