Telematyka – kontrola floty w jednym oprogramowaniu

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Każdy przedsiębiorca powinien trzymać rękę na pulsie i bacznie obserwować co dzieje się z jego flotą. Monitorowanie jej bywa jednak dość trudne – kierowcy wyjeżdżają z samochodami na wielotygodniowe trasy sprawiając, że tak naprawdę przedsiębiorca nie wie dokładnie gdzie znajduje się jego samochód. Aby podnieść bezpieczeństwo samochodów i jednocześnie poprawić ich ekonomię czy komfort użytkowania poleca się zamontowanie w nich dobrej jakości telematyki.  

Telematyka DBK Fleet Management – krok w przyszłość

DBK Fleet Management to autorska telematyka Grupy DBK, która została stworzona z najwyższą starannością. Dzięki niej przedsiębiorcy posiadają pełną wiedze o swoich samochodach. Jednak znajdzie się też coś dla kierowców… Do największych zalet należą: -Kontrola ekonomii jazdy; w dzisiejszych czasach paliwo sięga niebotycznych kwot za litr. Samochody ciężarowe to duże pojazdy, które palą niezliczone ilości tego płynu przemierzając tysiące kilometrów. Telematyka DBK Fleet Management określa spalanie na każdej trasie samochodów ciężarowych dzięki czemu przedsiębiorca może upomnieć najbardziej rozrzutnych kierowców, bądź nagrodzić tych oszczędnych. Nawet niewielkie różnice w spalaniu w perspektywie dłuższego czasu mogą przynieść wielkie korzyści -Nawigacja i bezpieczeństwo – telematyka umożliwia śledzenie położenia każdego samochodu na drodze. Dzięki temu można mieć pewność, że dany kierowca nie zbacza z trasy. Dodatkowo w razie kradzieży o wiele łatwiej znaleźć taki samochód i odzyskać go w mgnieniu oka. -Pomoc w usterkach; na drodze często zdarzają się usterki mniej, lub bardziej poważne. Nie ma się co dziwić, gdyż samochody ciężarowe są bardzo mocno eksploatowane. Kierowca czasem nie wie co ma zrobić – czy może, czy nie może jechać w dalszą trasę? Z DBK Fleet Management i konsultantami kierowca może uzyskać fachową informację na temat danej usterki. Konsultanci pomogą w podjęciu decyzji o kontynuowaniu jazdy, bądź skierują kierowcę to odpowiedniego serwisu w celu zlikwidowania szkody i dalszego kontynuowania bezpiecznej jazdy.    

Pewność i wygoda

Telematyka DBK Fleet Management to również wysoki poziom wygody. Wszystko to może być możliwe do monitorowania z ekranu smartfona ze względu na stworzenie specjalnej aplikacji na Android i IOS, która może zostać pobrana z sklepu internetowego. Obsługiwanie i kontrola nad swoją flotą z fotela w swoim zaciszu domowym jest bardzo kusząca.