Wybierz dla siebie idealny stanik sportowy

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem odpowiedniego stanika sportowego i zastanawiasz się nad kilkoma modelami, nie potrafiąc podjąć ostatecznej decyzji, zwróć koniecznie uwagę na poszczególne elementy podobającej ci się odzieży. To właśnie detale podpowiedzą ci, czy biustonosz jest wart swojej ceny.

 

Elementem, który w głównej mierze odpowie za funkcjonalność każdego biustonosza sportowego Under Armour, jest oczywiście jego pas. Występuje tuż pod miseczkami i ma za zadanie utrzymywać piersi w jednej linii. Z całą pewnością nie może być zbyt obcisły, gdyż w takim przypadku byłoby ci w nim po prostu niewygodnie – jeżeli tylko zobaczysz, że stanik pozostawia na twojej skórze wyraźne czerwone ślady, oznacza to, że jest on po prostu za mały. Ogólnie rzecz biorąc biustonosze sportowe zawsze powinny być jednak ciut ciaśniejsze od tych, jakie nosisz na co dzień. Przymierzając poszczególne ich modele, możesz też wykonać mały test i spróbować podnieść w nich obie ręce do góry – biustonosz przy tym ruchu nie powinien się w ogóle przesuwać.

 

Pas biustonosza to jednak nie wszystko. Gdy już uznasz, że ten został dobrze dopasowany do twojego ciała, zwróć uwagę na miseczki. W stanikach sportowych Under Armour są one zwykle tak skonstruowane, że bez trudu obejmują całe piersi i nie pozwalają im “uciekać”. Przyjrzyj się zatem swojej górnej partii ciała. Załóż wybrany stanik i zobacz w lustrze, czy przypadkiem jakiś fragment twojej piersi nie wystaje poza obręb jego miseczki. Jeżeli tak się dzieje, potrzebujesz większego rozmiaru biustonosza. W przypadku dużych piersi bardzo ważnym elementem są również fiszbiny, które zapewniają jeszcze lepsze podtrzymanie biustu i zapobiegają jego poruszaniu się.

 

Być może do tej pory wydawało ci się, że stanik nie jest aż tak ważnym elementem stroju sportowego, ale jednak ten źle dopasowany może poważnie zaburzyć wygląd twoich piersi, a nawet doprowadzić do problemów zdrowotnych. Lepiej więc nie funduj sobie takich nieprzyjemnych dolegliwości, a zamiast tego wybierz taki biustonosz, w którym od razu poczujesz się jak w drugiej skórze. Sprawdź ofertę biustonoszy sportowych: https://mmsport.pl/pol_m_ONA_Odziez_Biustonosze-sportowe-3735.html

Kategorie: Sport