Wygoda i komfort funkcjonalny każdej szuflady

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Nie od dziś wiadomo, że cisza i spokój to wartości, które są niezwykle ważne w komfortowym korzystaniu z danego mieszkania. Jednak niektóre elementy mieszkania dosłownie nie wybaczają i na każdym kroku mogą powodować różnego rodzaju huk. Do takich należą szuflady z podstawowymi modelami prowadnic meblowych. Ich zadanie jest co prawda wypełnione – umożliwiają swobodne otwieranie i zamykanie szuflady. Jednak zbyt mocne bądź szybkie zamknięcie szuflady może spowodować obicie się szuflady o tylną powierzchnię mebla w którym się znajduje. To spowoduje głośny i nieprzyjemny dźwięk, który każdy choć raz w życiu już doświadczył..

 

Cichy domyk na ratunek głośnym szufladom

Istnieje jednak opcja, która potrafi zapobiec takiemu obrotowi spraw. Jest nią zakupienie prowadnic firmy Furnica, które charakteryzują się wieloma udogodnieniami funkcjonalnymi, a co za tym idzie komfortowymi dla użytkownika. Do takich funkcji zaliczyć można przede wszystkim mechanizm cichego domyku, który uratował już nie jeden spokojny sen. Jego zadaniem jest zapobieganie wydawania zbyt głośnego dźwięku zamykanych szuflad spowodowanego ich nieuważnym zamykaniem bądź pośpiechem. Nawet jeśli szuflada zostanie zamknięta w zbyt ,,agresywny” sposób, to mechanizm cichego domyku jest tak dobrze zaprojektowany, że zapewni on wyhamowanie szuflady w ostatniej fazie powrotu na swoje miejsce co sprawi, że nieprzyjemny dźwięk nie rozprzestrzeni się na całe mieszkanie. Jest to szczególnie ważne w korzystaniu z szuflad w mieszkaniu bogatym w współlokatorów, których czas funkcjonowania jest bardzo zróżnicowany. Łazienka czy kuchnia to dość newralgiczne miejsca, dlatego montaż w nich szuflad z cichym domykiem będzie na pewno bardzo dobrą opcją.

Jednak firma Furnica nie poprzestaje i wymyśla coraz to nowe funkcje i udogodnienia. Są nimi na przykład push to open, który wraz z naciśnięciem powierzchni szuflady powoduje jej otwarcie. Bardzo wygodna opcja w kuchni w której można będzie pozbyć się wszystkich klamek i uchwytów przez co stanie bliżej blatu jest o wiele wygodniejsze nie mówiąc już o samym otwieraniu szuflad..

Sprawdź: Prowadnice meblowe z cichym domykiem

Wnioski

Prowadnice meblowe firmy Furnica z funkcją cichego domyku są bardzo cenionym rozwiązaniem, który zostanie doceniony przez każda osobę, która się na niego skusi. Cisza i porządek od zawsze były cenione dlatego też zamontowanie prowadnic meblowych z cichym domykiem do swoich mebli pozostaje bardzo dobrym rozwiązaniem, który doceni każda osoba.