Wynajem samochodów dostawczych dla kurierów

Opublikowane przez Marcin Wahacz w dniu

Wynajem samochodów użytkowych to bardzo ciekawe i przede wszystkim wygodne rozwiązanie dla wielu kierowników bardzo rozmaitych branż. Nie tylko TSL i przewóz określonych materiałów w najróżniejsze miejsca na świecie, ale również mniejsze firmy są chętne na wynajem samochodów użytkowym. Przykładem mogą być firmy kurierskie, które często potrzebują pokaźnej floty pakownych samochodów dostawczych aby zapewnić ciągłość i sprawność dostarczania przesyłek.

 

Kurierzy – dosłownie czas ich goni!

Kurierka to bardzo odpowiedzialna branża, w której dosłownie każda minuta ma znaczenie! Kurierzy wyjeżdżając na teren muszą zmieścić się w określonym czasie rozwożenia przesyłek. Dlatego tak ważne jest ich maksymalne zapakowanie do pojemnych samochodów dostawczych. W przeciwnym razie musieliby znów wracać na bazę co byłoby po prostu bardzo nieopłacalne. Niestety nie wszystkie firmy stać na zakup samochodów dostawczych odpowiedniej jakości. To bardzo duże koszty. Aby nie narazić się na takie wydatki warto podnająć samochody, które z reguły są bardzo młode. Takie podejście z pewnością pomoże pracę kurierów, którzy naprawdę nie mają czasu na przestoje!

 

Niejednokrotnie zdarzały się awarie samochodów dostawczych. Kurier aby móc dalej jechać musi często wezwać pomoc drogową, która szybko naprawi problem. To godziny czasu, a takie opóźnienia są niedopuszczalne. Dlatego wynajem samochodów jest tak dobrą opcją dla kurierów – samochody są o wiele nowsze, a nawet gdy dojdzie do usterki najemca podmieni samochód na samochód zastępczy i kurier będzie mógł skończyć dzień bez tak pokaźnych opóźnień! Ponadto samochody te robią bardzo duże ilości kilometrów – a za tym idą częstsze kontrole i przeglądy. Zjada to czas i finanse. W przypadku samochodów wynajmowanych to najemca musi dbać o te aspekty i sam je opłacać.

W przypadku własnej floty może pojawiać się spora ilość niekontrolowanych wydatków. Takie są najgorsze – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Z wynajem samochodów co miesiąc płaci się stałą ratę przez co można wprowadzić wysoki stopień stabilności finansowej do swojej firmy.

Zobacz również: Wynajem samochodów dostawczych – Truckcare

Dobry najemca samochodów dostawczych

Dobry najemca samochodów ciężarowych to bardzo ważny punkt całego procesu. Dobra renoma to zaufanie, doświadczenie oraz pewność otrzymania dobrej jakości samochodów ciężarowych do swojej firmy. Takim miejscem jest TRUCKCARE – nowoczesny najemca samochodów dostawczych i ciężarowych, który dba o każdy detal umowy z swoim klientem.